Aktuální ročník - People Management Forum

HREA – EXCELLENCE AWARD® 2016

Známe vítěze HREA – EXCELLENCE AWARD® 2016

 

Ve středu 24. května 2017 se udělovaly ceny za nejlepší personální projekt roku HREA – EXCELLENCE AWARD® 2016. Slavnostní ceremoniál probíhal ve Slovanském domě v Praze a následoval po konferenci HR KNOW HOW – Férovost: Cesta k úspěchu. Profesní nezisková organizace People Management Forum uděluje toto ocenění již sedmnáct let. V letošním roce byla zjednodušena a zkrácena přihláška, ale hlavně byly změněny i kategorie. Nyní už se nedělily projekty do kategorií podle velikosti organizace a ještě zvlášť do organizací neziskových, ale od letošního roku jsou dvě kategorie, kam mohli společnosti své projekty přihlásit: Inovativní projekty a Projekty velkých změn.

 

Odborná hodnotící komise ve složení:

  • Ing. Hana Krbcová, Poradce, expert, ČEZ, a.s., předsedkyně poroty
  • Jitka Schmiedová, HR Project Manager at Erste Bank/Česká spořitelna a.s.
  • Mgr. Jaroslav Lhoťan,  personální náměstek, Fakultní nemocnice Olomouc, člen představenstva PMF
  • Ing. Eva Hejlová, Personální náměstek, Všeobecná fakultní nemocnice v Praze, Prezidentka PMF
  • PhDr. Miroslav Hofírekmajitel, Hofírek Consulting,
  • Mgr. Filip Šanda, Head of Human Resources, Raiffeisenbank a.s.
  • Mgr. Veronika Muroňová, Head of HR Business Partners, LD Coordination Business Division East at ArcelorMittal Ostrava a.s.

hodnotila dle zadaných kritérií všechny projekty. Do finále se probojovalo celkem 9 projektů z celkových 15ti přihlášených. Jejich autoři pak prezentovali svoji práci přímo pře odbornou hodnotící komisí a čelili doplňujícím otázkám. Odborná komise vybrala vítěze v každé kategorii. Souběžně s tím byl s finalisty natočen krátký spot o jejich projektech a na webu pmf-hr.com veřejnost hlasovala o tom, kdo získá cenu Odborné veřejnosti. „Potěšilo mne, že personalisté zareagovali na zjednodušení přihlášky do soutěže přihlášením projektů a počet zapojených firem proti loňsku vzrostl. Porota hodnotila kladně zejména vysokou úroveň oceněných projektů. Jsou přehledem o tom, jak širokou problematikou se HR v současné době zabývá, že umí přispět k realizaci strategie či zvyšování efektivity. Mnoho projektů reagovalo na situaci na trhu práce a přineslo pohled na široké spektrum podpory náboru u našich firem“ říká Hana Krbcová, předsedkyně odborné hodnotící komise.

 

 

V kategorii Projektů velkých změn se stala vítězem společnost Škoda Praha Invest s.r.o. s  projektem – Přeměnit stres v energii.

Porota ocenila zejména úspěšný, odpovědný, dlouhodobý  a komplexní přístup k práci s lidmi v období prodlužujícího se termínu ukončení činnosti firmy. V ŠPI použili pro motivování zaměstnanců nejen všechny známé komplexní nástroje pro podporu zaměstnanců při velké transformaci, ale rovněž nové originální přístupy práce s lidmi. Porota rovněž ocenila aktivní zapojení celého vedení ŠPI.

170524171050_3728

 

Dále v této kategorii byla udělena Zvláštní cena poroty společnosti Vodafone Czech Republik, a.s. za projekt Optimalizace systému odměňování a návratnost investic. Porota ocenila zejména komplexnost a rozsáhlost projektu a příspěvek ke strategii společnosti.

 

 

170524172420_3772

 

V kategorii Inovativních projektů zvítězila společnost O2 Czech republic, a.s. s projektem „Onboarding nejen pro mileniály“, kde porota ocenila komplexní  inovativní přístup k onboardingu. Kompletní změna přístupu k onboardingu a použité metody umožnily akcelerovat aktivní zapojení nováčků do praxe, přinášejí úspory zaměstnavateli a nováčkům zpříjemňují proces získávání nových znalostí.

 

170524172210_3766

 

Dále byla udělena Zvláštní cena poroty společnosti ČEZ, a.s. za projekt „Inovační maraton“, kde porota ocenila zejména inovativní přístup  k personálnímu marketingu a propojení výstupů z projektu mezi útvary v ČEZ, a.s. a společnosti Všeobecná zdravotní pojišťovna za projekt „Handicap a VZPoura úrazům“. Zde porota ocenila zejména faktické výstupy projektu VZP v oblasti sociální odpovědnosti. Díky aktivitám, realizovaným v projektu, získali  handicapované osoby zaměstnání ve VZP. Následně se  někteří z nich zapojili a stali ambasadory  kampaně VZPoura úrazům, která má šanci se stát jednou z účinných zbraní v prevenci a předcházení úrazům u dětí mládeže.

170524172113_3763            170524171748_3758

 

Cenu odborné veřejnosti si odnesla společnost Foxconn CZ s.r.o. za projekt Relokace nových kolegů z Mongolska. Do online hlasování se zapojilo více než 3 100 účastníků.

 

170524172340_3768

 

170524171619_3751

 

Krásné ceny vítězům věnovali partneři soutěže:

 

business_institut    Image-Lab_new_claim_cz_transparent

Koucing_centrum_logo       channelagentura_vetsi-01

inst_logo_průh

 

Cena „HREA – Excellence Award®“ vznikla s cílem ocenit nejlepší projekty a profesionály působící v oblasti lidských zdrojů, kteří nejvíce přispěli k rozvoji své profese a společnosti, pro kterou pracují. Tato soutěž oceňuje nejlepší projekty v oblasti personalistiky a řízení lidských zdrojů.

FOTOGALERIE

FINÁLOVÉ VIDEOSPOTY

 

Česká spořitelna, a.s. – Faktory úspěchu vedoucího obchodního týmu a bankovního poradce

 

 

 

Skupina ČEZ – ČEZ Inovační maraton

 

 

 

Foxconn CZ s.r.o. – Relokace nových kolegů z Mongolska

 

 

 

VZP ČR – Program HANDICAP a VZPoura úrazům

 

 

 

O2 Czech republic a.s. – Onboarding nejen pro mileniály

 

 

 

Česká spořitelna, a.s. – Adaptační mentoring v pobočkové síti

 

 

 

ŠKODA PRAHA Invest s.r.o. – Přeměnit stres v energii

 

 

 

Vodafone Czech Republic a. s. – Turnaround Reward Strategy: Increasing Return on Reward Investment 

 

 

 

VZP ČR – Interní  mystery shopping –  „SAMI SOBĚ“

 

 

tatana-havlova

Taťána Havlová

Koordinátorka projektů

222 560 073, 775 964 165

tatana.havlova@pmf-hr.com

Business forum

advertisement

Aktuální číslo časopisu

advertisement

PMF Institut pro Váš profesní růst!

advertisement

RON PORTÁL: Efektivní práce s HR systémy

advertisement

Věnujte se tomu, co přináší zisk, zpracování mezd svěřte nám!

advertisement

HR profesionál v řízení lidských zdrojů!

advertisement

Re:spektrum

advertisement

ONLINE WEBINÁŘE PRO VÁS

advertisement

Nově zařazeno

  • TZ Profesia

    Letos budou trendem zkrácené úvazky. Zaměstnavatelé řeší nedostatek lidí i zajímavou nabídkou flexibilních brigád Praha, 12. února 2018 – Loňský rok byl ve znamení růstu mezd, budou hitem letošního roku částečné a flexibilní úvazky? Ještě...

Navštivte naši online studovnu

advertisement